Jak wybieramy profesjonalną kserokopiarkę ?
Wybieramy profesjonalną kserokopiarkę
Sprzęty technologiczne służące do drukowania, kserowania czy skanowania obecnie są dostępne w bardzo różnorodnym asortymencie, dlatego bez większego każdy potrzebujący takiego nabytku znajdzie swoją perełkę w zależności od oczekiwań oraz potrzeb. Co więcej rynek jest dobrze wyposażony w sprzęty typu domowego które spełniają najważniejsze i najbardziej oczekiwane parametry przy dość przyzwoitej cenie stąd duża sprzedaż tego typu modeli drukarek.
A co w przypadku gdy interesuje nas przeciwnie – maszyna typu kserokopiarka, która nie będzie do użytku domowego, mikroprzedsiębiorstwa czy innej firmy ale będzie podstawowym wyposażeniem bardzo dużych zakładów, spółek czy firm, które zatrudniają od kilkuset do kilku tysięcy osób. Model takiej drukarki musi być nie tylko dużo bardziej funkcjonalny oraz posiadający dodatkowe oraz niezbędne opcję do pracy w tak dużej korporacji ale i na pewno będzie niezwykle kosztowny ponieważ wszelkie dodatkowe usługi jakie oferuje sprzęt mają wpływ na jego cenę.
Jak wiadomo zwłaszcza pracownikom w tak licznie zatrudniających firmach struktura organizacyjna składa się z licznych działów oraz odrębnych komórek odpowiedzialnych za wykonywanie wiele zadań należących do obowiązków firmy a zatem kserokopiarka w takim miejscu podobnie jak osoby tam pracujące ma być wielozadaniowa, skuteczna oraz efektywna a co więcej nie byle jakiej jakości, a takiej z „górnej półki”.
Kupując takiego rodzaju sprzęt należy liczyć się że jego koszt nie będzie miały stąd pełne prawo do wysokich wymagań stawianych wobec niego. Kserokopiarka w takim wydaniu to również drukarka, skaner ale i nawet często faks. Jednymi z przykładowych jakie można wyróżnić ze względu na rozmaitość posiadanych funkcji są Konica Minolta bizhub C308 oraz Konica Minolta bizhub C458, które dysponują również takimi usługami jak zszywanie, dziurkowanie kartek, składanie wykonanych wydruków w wybrany kształt np. na pół. Są to niezwykle pomocne opcję ponieważ zlecając maszynie poszczególne zadania, wykonuje ona szereg elementów w efekcie czego otrzymuje się gotowe wydruki poskładane w wybrany przez nas samych sposób. Co więcej potrafią to wykonać w oszałamiającym tempie bowiem potrafią wykonać 45 stron wydruków bądź kserokopii w rozmiarze A4 zarówno w kolorze jako i czarno-białych barwach zaledwie w minutę. Format A3 to również dla nich nie problem 33 strony w ciągu minuty. Wydawać by się mogło że to spektakularne a jednak są jeszcze lepsi od sąsiadek Minolt, w tym zestawieniu zdecydowanie przoduje urządzenie Develop ineo+ 1060L, którego specjalnością jest szybkość bowiem wydruki niezależnie czy w czerni czy w kolorze potrafi w ciągu minuty wykonać w 60 egzemplarzach w rozmiarze a4 a w przypadku A3 są to 33 wydruki. Miesięczne jego możliwości to 280 tys stron, natomiast modele Konice Minolta trochę mniej jednak nawet do 150 000 stron. Nie ma zatem wątpliwości, że są to idealne drukarki do dużych korporacji.
Ale czy tylko drukarki??
Odpowiedź jest prosta i niemniej zaskakująca – 30stron A4 w ciągu minuty podczas których Minolta dokonuje wydruku oraz kserokopii niezależnie w jakich barwach to naprawdę dobry wynik oraz w takim samym układzie 15stron -A3.
Develop ineo+ 1060L to bez wątpienia jedna z najlepszych kserokopiarek oraz drukarek wśród dużych modeli sprzętów technologicznych. Jakość jaką odzwierciedlają jej wydruki oraz kserokopie są niemal idealne i wynoszą 1200x3600 dpi, odtwarzają wprost reprodukcję tekstów oraz obrazów. Konica Minolta bizhub C458 i C308 dokonują wydruków w rozdzielczości 1800 × 600 dpi – obsługując takie pliki jak, m.in. PCL, PS, TIFF, XPS, PDF.
Wisienką na torcie w we wszystkich trzech modelach jest skaner, którego funkcje są również niezwykle potrzebne i które są zachowane w tych sprzętach również w wysokim standardzie. Konica Minolta bizhub C458 potrafi zarówno w kolorze jak i w czerni skanować do 120 obrazków w postaci jednostronicowej oraz 240 w dwustronicowej w rozdzielczości 600 × 600 dpi. Bardzo podobne możliwości ponieważ niewiele niższe posiada drugi model Konica Minolta bizhub C308. Natomiast Develop ineo+ 1060L potrafi zeskanować do 70 stron A4 w ciągu minuty w maksymalnej rozdzielczości 600 dpi.
Możliwości jakie posiadają te sprzęty są niesamowite i godne podziwu, które przekładają się oczywiście na koszt zakupu takich urządzeń. Stąd jeżeli firma może pozwolić sobie na naprawdę wysokiej jakości sprzęt i ma duże wymagania co do niego warto zatem postawić na zakup Develop ineo+ 1060L, którego koszt kształtuje się w granicach 64 800 zł do 89 990 zł. Jeżeli jednak firma nie może sobie pozwolić na aż tak drogi zakup to wtedy idealnym rozwiązaniem będzie wybór Konica Minolta bizhub C458 lub C308, które choć nie mają aż tak wysokich parametrów jak Develop to jednak za wyniki ich pracy nikt się nie powstydzi.
Zostaw komentarz Anuluj