5 ciekawostek na temat drukarek laserowych

5 ciekawostek na temat drukarek laserowych

Korzystasz z drukarki laserowej na co dzień i wydaje Ci się, że to urządzenie nie ma przed Tobą tajemnic? W takim razie koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, w którym przedstawiamy 5 ciekawych faktów na temat tych urządzeń. Niektóre z nich na pewno Ci,ę zaskoczą!

Drukarki laserowe – ciekawostki

Oto kilka ciekawych faktów na temat historii i funkcjonowania drukarek laserowych.

  1. Pierwsza drukarka laserowa została zbudowana 1977 roku, a jej cena była porażająca - 350 000 dolarów! Nie nadawałaby się jednak do prywatnego użytku ze względu na rozmiary i skomplikowaną obsługę.

  2. Choć wydawałoby się, że drukowanie w kolorze towarzyszy nam od dawna, to w rzeczywistości dopiero 25 lat temu na rynek trafiła pierwsza kolorowa drukarka laserowa. Był to model ColorScript Laser 1000 zbudowany przez firmę QMS.

  3. Jednymi z pierwszych firm, które zaczęły produkować drukarki laserowe w postaci urządzeń peryferyjnych do komputerów PC, były Hewlett-Packard, Canon oraz Apple.

  4. Drukarki kolorowe wykorzystują toner w czterech kolorach – cyjan, magenta, żółty i czarny (CMYK). Na ich bazie, po zmieszaniu w odpowiednich proporcjach, powstają pozostałe kolory wydruków.

  5. Drukarka laserowa pozwala na naprawdę szybkie drukowanie. Najnowsze modele drukują nawet z prędkością 60 stron na minutę. Do użytku domowego takie parametry nie są potrzebne, jednak z pewnością zostają docenione w korporacjach.

Oczywiście powyższe fakty to jedynie ciekawostki, które nie wpływają w żaden sposób na decyzję o wyborze i użytkowaniu tego sprzętu. Aby zdobyć cenne informacje, które pozwolą podjąć decyzję w tym zakresie, zgłoś się do nas i skorzystaj z naszej wiedzy, porad i oferty. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Zostaw komentarz