Najlepsze kserokopiarki w 2022 roku

Najlepsze kserokopiarki w 2022 roku

Umieszczony poniżej ranking kserokopiarek podpowie Ci, które z dostępnych na rynku urządzeń nadają się do użytku w biurze i domu. Opisane sprzęty są chętnie kupowane przez konsumentów, głównie z uwagi na łatwą obsługę oraz szybkość działania.

 

Konica Minolta Bizhub C220

Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C220 to doskonała propozycja do małych i średnich biur. Sprzęt kopiuje dokumenty A4 z prędkością do 22 str./min (w zależności od kolorystyki), a dokumenty A3 – do 17 str./min. Maksymalna rozdzielczość kopii to: 600 dpi x 600 dpi.

To urządzenie wolnostojące, w jego podstawie znajdują się kółka. Możemy więc bez przeszkód przesuwać produkt, jeżeli nam przeszkadza. Kserokopiarka jest wyposażona m.in. w kartę sieciową, duplex (automatyczne drukowanie dwustronne) oraz 2 kasety na papier. Sprzęt drukuje dokumenty w rozdzielczości: 1800 dpi x 600 dpi. Wymiary modelu to: szerokość – 64,3 cm, głębokość – 84,2 cm oraz wysokość – 77 cm.

Konsumenci, którzy wydają opinie o kserokopiarkach marki Konica Minolta uważają, że są to niezawodne sprzęty. Urządzenie Bizhub C220 nie pracuje zbyt głośno, dlatego nie powinno zakłócać spokoju pracowników biura. Co ważne, z jego obsługą poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby.

Xerox MFP WorkCentre

 Xerox MFP WorkCentre to monochromatyczny sprzęt, pozwalający na drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów do formatu A4. Produkt można użytkować w domu. Wymiary urządzenia to: szerokość – 40,1 cm, głębokość – 36,3 cm i wysokość – 36,5 cm. Miesięczne obciążenie kserokopiarki to 30 000 stron, a generowany przez nią poziom hałasu nie przekracza 53 dB.

Sprzęt drukuje dokumenty w rozdzielczości: 600 dpi x 600 dpi, z prędkością do 26 str./min. Czas nagrzewania urządzenia po wyjściu z trybu oszczędzania energii to maksymalnie 14 sekund. Produkt ma funkcję wysyłania i odbierania faksów, a do tego wyposażono go w moduł Wi-Fi – pozwalający na bezprzewodową łączność z Internetem i połączonymi z daną siecią z smartfonami, tabletami itp.

Model Xerox MFP WorkCentre jest chwalony przez konsumentów za kompaktowe wymiary. Sprzęt ma podajnik mieszczący 250 arkuszy, więc nie trzeba go za często uzupełniać, co jest dużym udogodnieniem. Ponadto produkt ma funkcję oszczędzania tonera, dlatego możemy bez przeszkód drukować dokumenty tak często, jak jest to konieczne.

Ricoh SP 220SNW

 Urządzenie Ricoh SP 220SNW to laserowy model monochromatyczny, który do druku wykorzystuje technologię laserową. Sprzęt ma podajnik papieru na 150 arkuszy i odbiornik na 50 arkuszy. Produkt pozwala na skanowanie, kopiowanie i drukowanie dokumentów formatu A4. Wbudowany wyświetlacz ułatwia obsługę kserokopiarki i szybki wybór właściwych parametrów pracy.

Sprzęt ma wymiary: szerokość – 40,2 cm, głębokość – 36 cm oraz wysokość – 29,4 cm. Model jest na tyle kompaktowy, że można go ustawić nawet w niewielkim pomieszczeniu. Ta dobra i tania kserokopiarka umożliwia drukowanie dokumentów bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Produkt wyposażono w moduł Wi-Fi i funkcję NFC, jego prędkość wydruku dokumentów wynosi do 23 str./min (maksymalne miesięczne obciążenie to 20 000 stron).

Po zapoznaniu się z opiniami na temat przedstawionego modelu można wywnioskować, że do jego największych zalet zalicza się: funkcjonalność, cichą pracę oraz szybkie uruchamianie. Konsumenci docenili też to, że kserokopiarka jest kompatybilna z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, a wszystkie sterowniki instalują się automatycznie.

 

Zostaw komentarz