Wkłady z tonerem — oryginalne OEM vs kompatybilne vs regenerowane   

Wkłady z tonerem — oryginalne OEM vs kompatybilne vs regenerowane  

Większość właścicieli drukarek i konsumentów kaset z tonerem widziała różne nazwy na rynku między innymi tonery: „oryginalne”, „OEM”, „zgodne”, „regenerowane”, „napełniane” itp. używane do opisywania tonerów sprzedawanych w Internecie. Jednak dla większości nie jest do końca jasne, co tak naprawdę oznacza każdy z tych opisów. Większość wie tylko tyle, że tonery oryginalne/OEM mają wyższą cenę niż tonery kompatybilne i regenerowane/napełniane, ale dlaczego?

Istnieją trzy główne typy kaset z tonerem:

·         oryginalne wkłady z tonerem OEM

·         kompatybilne wkłady z tonerem 

·         regenerowane/napełniane kasety z tonerem

 

Każdy rodzaj kasety z tonerem ma swoje mocne i słabe strony. Zanim przejdziemy do konkretnych mocnych i słabych stron każdego typu wkładu z tonerem, poniżej znajduje się krótki opis oryginalnych, zgodnych i regenerowanych wkładów z tonerem OEM.

Oryginalny toner OEM

Wkłady OEM są wytwarzane przez producentów produktów stosowanych w branży poligraficznej. Tonery Canon są produkowane przez Canon, podczas gdy tonery HP są produkowane przez HP. Są zarówno oryginalne, jak i zupełnie nowe.

 

Zgodne kasety z tonerem

Zgodny wkład jest produkowany przez zewnętrznego producenta i nie jest powiązany z oryginalnym producentem. Możemy podzielić na zamienniki, które są zgodzone z oryginalnym tonerem i tonery, które są regenerowane.

Zgodny toner z oryginałem

Różni producenci tonerów starają się odtworzyć oryginalny projekt oryginalnej kasety bez naruszania patentu oryginalnego producenta. Istnieje wielu producentów kompatybilnych tonerów, którzy mogą produkować tonery kompatybilne z oryginalnym modelem drukarki. Jednak istnieją również firmy, które mogą produkować tonery, które nie są kompatybilne z oryginalnym modelem.

Regenerowane kasety z tonerem

Wkłady z tonerem, które zostały zużyte i ponownie napełnione, są znane jako regenerowane wkłady z tonerem. Tonery, które zostały zregenerowane, nazywane są również tonerami regenerowanymi. Niektóre firmy kupują puste wkłady, czyszczą je i napełniają. Co więcej w ramach ciekawostki, średnio 90 procent przestarzałych wkładów z tonerem można zregenerować, a pozostałe 10% poddać recyklingowi. Jakość regenerowanych kaset z tonerem do drukarek laserowych jest zależny od wielu czynników, podobnie jak jakość kompatybilnych tonerów, ponieważ proces regeneracji różni się w zależności od firmy regenerującej.

Podsumowanie

Wybór należy do Ciebie. Oryginalne tonery to bardziej satysfakcjonujące produkty, które działają na lepszym poziomie niż dobrze dopasowane i regenerowane tonery. Jednakże my uważamy, że odpowiednim wyborem będą tonery oryginalne lub zamienniki klasy premium. Takie tonery zapewniają wysoką jakość drukowanych dokumentów, które nie blakną z biegiem lat. Co więcej zapewniają lepsze kolory, a także większą wydajność stron. Natomiast najważniejszym aspektem jest to, że nie niosą ze sobą ryzyka nieprawidłowego działania i niszczenia drukarki.

Zostaw komentarz