Jak czyścić drukarkę laserową i tonery

Jak czyścić drukarkę laserową i tonery

Czyszczenie drukarki laserowej to prosty sposób na wydłużenie jej trwałości i poprawę jej wydajności. 

Drukarki laserowe zbudowane są z wielu części. W szczególności z kasety z tonerem, która musi być z czasem dobrze konserwowane, aby mogła nadal pełnić swoją rolę w procesie drukowania.

Jak czyścić drukarkę laserową — materiały czyszczące

Wszystkie materiały eksploatacyjne można znaleźć w większym bądź mniejszym sklepie.

1. Rękawiczki lateksowe

2. Odkurzać do tonera. Są specjalnie zaprojektowane do czyszczenia wkładów z tonerem i są wyposażone w filtry, które są w stanie wyłapać drobne cząsteczki tonera. Są niezbędne do prawidłowego czyszczenia wkładów z tonerem. Pamiętaj !! - Nigdy nie próbuj używać zwykłego odkurzacza podczas czyszczenia kaset z tonerem, ponieważ istnieje ryzyko wydmuchania tonera w powietrze.

3. Ściereczka. To specjalna jednorazowa ściereczka, która przyciąga i zatrzymuje cząsteczki tonera. Ściereczka ta zbiera wszystko, co pozostawia próżnia tonera. Taką ściereczkę należy użyć raz i wyrzucić.

4. Środek do kurzu z alkoholem izopropylowym / aerozolem. Nigdy nie używaj alkoholu do nacierania.

5. Maska. Zabezpiecz się przed drobinkami tonera dostającymi się do gardła i płuc, które mogą powodować podrażnienie dróg oddechowych.

6. Pędzel. Nigdy nie używaj szczoteczki do zębów, ponieważ włosie jest za twarde i za krótkie.

7. Waciki.

Czyszczenie drukarki laserowej krok po kroku

1. Wyłącz drukarkę laserową na godzinę przed czyszczeniem. Drukarka laserowa musi ostygnąć, aby nie porazić się prądem.

2. Załóż maskę i rękawiczki i zbierz zapasy. Czas wyczyścić drukarkę laserową i wkłady z tonerem.

3. Otwórz drukarkę laserową. Aby dowiedzieć się, jak najlepiej otworzyć drukarkę laserową, zapoznaj się z instrukcją obsługi drukarki.

4. Usuń zdejmowane elementy. Obejmuje to kasetę z tonerem, pojemnik z tonerem i zespół bębna. Nie dotykaj powierzchni zespołu bębna i umieść go w miejscu pozbawionym światła.

5. Wytrzyj kasety z tonerem specjalną ściereczką. Usuń nadmiar tonera, kładąc kasetę z tonerem na drugiej aktywowanej szmatce z tonerem.

6. Umieść próżnię tonera w obudowie drukarki. Użyj odkurzacza do tonera, aby powoli usunąć toner rozsypany w elemencie wewnętrznym. Upewnij się, że elementy tonera nie dotyka żadnych wewnętrznych powierzchni wewnątrz drukarki.

7. Wyczyść trudno dostępne miejsca za pomocą pędzla. Usuń cały toner znajdujący się w szczelinach, a następnie użyj specjalnego odkurzacza do tonera, aby usunąć pozostały kurz lub zanieczyszczenia.

8. Oczyść druty koronowe. Zanurz bawełniany wacik w alkoholu izopropylowym i delikatnie przetrzyj przewody bawełnianym wacikiem. Upewnij się, że nie pominiesz spodu przewodów i w razie potrzeby zmień bawełniany wacik. Nigdy nie naciskaj, ponieważ druty koronowe są kruche i drogie (zła kombinacja).

9. Umyj rolkę podawania papieru. Ponownie zanurz bawełniany wacik w izopropylu i przetrzyj podajnik papieru okrężnymi ruchami bawełnianym wacikiem, aby usunąć nagromadzony toner. W razie potrzeby zmień wacik.

10. Włóż ponownie wszystkie elementy i zamknij drukarkę. Jesteś prawie na miejscu.

11. Oczyść i zdezynfekuj zewnętrzną część drukarki laserowej. Usuń nagromadzony kurz i zanieczyszczenia za pomocą ściereczki.

12. Ponownie włącz drukarkę.

13. Udało się !

W artykule przedstawiliśmy czynności, jak powinno się czyścić drukarkę laserową i wkład z tonerem. Należy pamiętać, że wykonujesz powyższe czynności na własną odpowiedzialność.

Zostaw komentarz