Jakie drukarki są najtańsze w eksploatacji ?

Jakie drukarki są najtańsze w eksploatacji ?

Codziennie spotykamy się z pytaniem od Was, którą drukarkę byśmy polecili, aby była tania w eksploatacji. Z każdym kolejnym rokiem technologia druku się rozwija, dlatego też na rynku pojawia się masa nowych urządzeń, które czasami ciężko od siebie odróżnić.  W tym artykule skupimy się tym razem tylko i wyłącznie na atramentówkach.

 

Co warto podkreślić na samym początku to fakt, że niezależnie jaką kupimy drukarkę czy za 100 zł czy 2000 zł to musimy pamiętać i mieć to z tyłu głowy, że zbyt długie przerwy w drukowaniu mogą powodować zaschniecie tuszu w głowicy. Warto o tym pamiętać i powtarzać, ponieważ może to doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia sprzętu. Tak jak już wspomniałem na samym początku drukarkę atramentową czasami można kupić w bardzo przyzwoitej cenie poniżej 150 zł. Jednakże pamiętaj nie kieruj się zawsze ceną samego urządzenia. Przy zakupie drukarek atramentowych warto zawsze zwracać na cenę. W świecie drukarek występuje prosta, a zarazem banalna zasada. Tania drukarka będzie wiązała się z zakupem drogich tuszy, czyli jednym słowem będzie droga wymiana materiałów eksploatacyjnych. W wyniku przeprowadzonych wielu analiz koszt samej drukarki stanowi zaledwie 20%. Pozostałe 80% to koszt materiałów eksploatacyjnych. Kupując drukarkę atramentową chcemy, aby posłużyła nam ładnych parę lat. Tak więc zakup urządzenia jest tylko i wyłącznie jednorazowym kosztem. Natomiast zakup tuszy już niestety nie. Często nasi klienci przychodzą do nas i kupują tusze do drukarek parę razy w miesiącu. Poniżej przedstawię kilka modeli, które są warte polecenia i zakupu.

 

Pierwszym modelem, które mogę polecić z czystym sumieniem to urządzenie marki HP. Model urządzenia to Drukarka Officejet Pro 6230 WiFi A4. Jest to mała poręczna drukarka o wymiarach: 461,85mm, 387,65mm, 224mm (szerokość, głębokość, wysokość), co warto dodać to to że jest to bardzo lekka drukarka, ponieważ waży zaledwie 8kg. HP OfficeJet 6230 to idealne urządzenie, gdy musisz szybko wydrukować dokumenty przed wyjściem albo gdy prowadzimy niewielką firmę i potrzebujemy wydrukować coś w kolorze. Drukarka cechuje się pojemnym podajnikiem papieru z oszczędnym i bardzo wydajnym systemem pobierania tuszy. Dzięki temu jeszcze więcej można wydrukować dokumentów na jednym tuszu. Dodatkowo ekonomia pracy i łatwa wymiana elementów eksploatacyjnych zredukują koszty obsługi. Ceny tuszy prezentują się następująco:

 

Tusze zamienniki

Tusz nr 934xlczarny na 3500 stron za 50 zł brutto

Tusz nr 934xl czerwony na 3000 stron za 50 zł brutto

Tusz nr 934xl niebieski na 3000 stron za 50 zł brutto

Tusz nr 934xl żółty na 3000 stron za 50 zł brutto

Natomiast koszt zakupu drukarki wynosi 490 zł brutto

 

Kolejne urządzenie godne polecenia a zarazem, które warto zakupić to Drukarka Officejet Pro 8210 WiFi A4. Jest to funkcjonalne i proste w obsłudze urządzenie, które jest urządzeniem jednofunkcyjnym o rozdzielczości druku 1200x1200 dpi. Pozwala wykonać profesjonalne wydruki w kolorze nawet o 45% taniej niż w przypadku drukarek laserowych. Drukarka 8210 obłuskuje drukowanie do formatu A4. Co więcej wykorzystanie papieru zwykłego, matowego czy błyszczącego nie stanowi dal niej żadnego problemu, aby wydrukować ładny i pełen szczegółów dokument czy obrazek. Drukarka jest przeznaczona do wydruku tekstu i grafiki oraz zdjęć zarówno w czerni jak i w kolorze. Drukarka będzie spełniała Twoje wymagania zarówno w domu jak i biurze. Wymiary produktu: 496 x 420 x 203 mm (szerokość x głębokość x wysokość). Prezentowane urządzenie została wyposażona w Wi-Fi, który pozwala na drukowanie z urządzeń mobilnych m.in. tablet, smartfon. Dostęp do funkcji WI-FI pozwala z każdego miejsca w biurze czy w domu wydrukować dowolny dokument. Cena takiego urządzenia wynosi około 740 zł brutto. Poniżej tak prezentują się ceny tonerów do omawianej drukarki.

 

Tusze zamienniki

Tusz nr 953xl czarny na 2000 stron za 68 zł brutto

Tusz nr 953xl czerwony na 1600 stron za 68 zł brutto

Tusz nr 953xl niebieski na 1600 stron za 68 zł brutto

Tusz nr 953xl żółty na 1600 stron za 68 zł brutto

 

Jeśli masz jakieś pytania lub chciałbyś rozwiać jakieś swoje wątpliwości odnośnie omawianych powyżej drukarek to pisz do nas śmiało. Chętnie Ci pomożemy i podpowiemy.

 

Zostaw komentarz