Aktualizacja oprogramowania a drukarka

Aktualizacja oprogramowania a drukarka

Posiadasz drukarkę i wyskoczył Ci komunikat na komputerze o nowej wersji oprogramowania ? Wpierw przeczytaj ten artykuł, a następnie podejmij decyzję.

Aktualizacje dostarczane przez producentów mają swoje wady i zalety. Co tak właściwie oznacza aktualizacja oprogramowania ? Jest to nic innego jak łatanie dziur w systemie operacyjnym czy danej aplikacji, po to, aby chronić nasz komputer oraz wrażliwe dane. Często aktualizacje, które są wypuszczane, mogą zawierać również różne ulepszenia samego systemu, wyglądu aplikacji. Jednakże zawsze, gdy producent wypuszcza aktualizacje, jest dokładnie podane co dana aktualizacja, zawiera i zmienia. Czasami warto przeczytać dwa razy taką informację, a to dlaczego to będzie można dowiedzieć się już z poniższego artykułu.

Posiadając drukarkę, dzielimy się na dwóch użytkowników drukarek. Jedni, którzy są zwolennikami wkładów zamiennych, a drudzy wkładów oryginalnych. Częściej jednak wybieramy te pierwsze, ponieważ są tańsze i czasami wydajniejsze. Właśnie to w tym przypadku najbardziej powinniśmy być ostrożni przy wykonywaniu aktualizacji. Ponieważ producentom zależy na tym, aby klienci kupowali tylko i wyłącznie ich tonery, czyli oryginalne. Każdy producent stara się w kolejnych aktualizacjach wprowadzać blokady, które będą przyczyniały się do nieczytania zamiennych materiałów eksploatacyjnych. Jeśli korzystamy regularnie z zamienników, powinniśmy wyłączyć aktualizacje producenta. Dzięki temu będziemy mogli mieć święty spokój i będziemy mogli być pewni, że kupiony dany toner/tusz będzie działał w naszej drukarce. Warto zwrócić uwagę czy nasz wkład do drukarki posiada chip. Niektóre wkłady tak owych chipów nie mają, dzięki temu użytkownik danej drukarki może robić aktualizacje, ponieważ to chip jest odpowiedzialny za wykrywanie czy dany wkład jest oryginalny, czy nie. Jednakże osoby, które posiadają drukarki gdzie, wchodzi toner/tusz z chipem powinni przemyśleć wykonanie aktualizacji dwa razy. Często jest tak, że podczas pierwszego podłączenia drukarki i instalacji sterowników klient wyraża zgodę na automatyczne wykonanie aktualizacji. Przez co nawet jak producent wypuści aktualizacje to taki proces, może wykonać się samoczynnie w tle bez naszej wiedzy, ponieważ już wcześniej wyraziliśmy na to zgodę.

Jak wyłączyć aktualizację drukarek ?

Niestety nie ma konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Producenci mają różną politykę wykonywania aktualizacji. Jedną z takich metod, którą można przetestować, jest np.

1. Wejść w ustawienia drukarki

2. Następnie ustawienia systemu

3. Następnie w opcje ustawienia materiałów eksploatacyjnych

4. Następnie odnaleźć pozycję zasady dotyczące kaset

5. Przejdź do Zasad dla kaset i kliknij „Wył.”, aby wyłączyć tę funkcję. Następnie uruchom ponownie drukarkę.

Zostaw komentarz