4 triki, które ułatwią używanie drukarki

4 triki, które ułatwią używanie drukarki

Tak jak dobrze wiemy na rynku jest bardzo szeroki dostęp do przeróżnych drukarek. Jednakże czasami nie zdajemy sobie sprawy co tak naprawdę nasze drukarki potrafią. Urządzenia drukujące to czasami nie tylko maszyny zmieniające plik w papierowy dokument. Czasami mają bardziej lub mniej ukryte funkcje, które znacznie mogą nam ułatwić prace w biurze czy domu. Poniżej przedstawimy kilka trików/funkcji, które zdecydowanie mogą Ci się przydać.

 

 Zarówno posiadacze Windowsów, a także użytkownicy z nadgryzionym jabłkiem nie od dziś korzystają z wyszukiwarki Google. Jest to jedna z najpopularniejszych wyszukiwarek na całym świecie. Powstała 27 września 1998 roku. Wyszukiwarka internetowa stworzona przez amerykańską spółkę Google LLC. Jej celem jest skatalogowanie wszystkich możliwych informacji i udostępnienie ich za pomocą Internetu. Warto dodać, że logo wyszukiwarki zostało zaprojektowane tak, że składa się z podstawowej palety kolorów.  Dzięki temu wystarczy kilka kliknięć i będziemy mogli wykonać testową stronę i „sprawdzić” nasz poziom tuszy/tonerów. Ponieważ czasami jest tak, że po zakupieniu zamienników drukarka nie pokazuje ile obecnie jeszcze pozostało danego materiału eksploatacyjnego do użycia. Często jest tak, że drukarka o wiele wcześniej sygnalizuje o wymianie tuszy czy tonerów. Jednakże warto w tej sytuacji się wstrzymać, włączyć przeglądarkę i wydrukować stronę startową wyszukiwarki Google. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić czy nasza drukarka jeszcze ma odpowiednią ilość tuszy do wydrukowania kolejnych materiałów. Jeżeli kolory wydrukowanego logo Google będą słabej jakości, powinniśmy wymienić wtedy tusze czy tonery. Reasumując logo Google jest wzorcowym przykładem do szybkiego „sprawdzenia faktycznego poziomu tuszu w drukarce”.

 

Co więcej jeśli chcesz drukować dłużej na zakupionym tuszu warto pomyśleć nad czcionką użytą w dokumencie. Warto stosować takie czcionki jak: Gothic, Ecofont, Times Roman, Calibri. Znacznie pozwolą wydłużyć Ci prace na jednym tuszu, przez co nie będzie potrzeby częstszego kupowania tuszy. 

 

Print Economy, jest to funkcja, która niestety nie jest dostępna we wszystkich drukarkach. Jednakże przy kupowaniu drukarki warto zadbać o to, aby ta funkcja była dostępna w drukarce. Pozwala zużyć mniej atramentu podczas drukowania. Co prawda funkcja ta nie jest bez wad. Ponieważ główną jej wadą jest to, że jest niska jakość druku. Jednakże coś za coś. Warto dodać, że w większości drukowanych dokumentach jakość przy włączonej funkcji print economy jest na zadawalającym poziomie.

 

Warto również kupić drukarkę z funkcją automatycznego duplexu. Po włączeniu tej opcji przy wydruku pozwoli to na automatyczne drukowanie z dwóch stron na tej samej kartce. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić papier i przede wszystkim swój czas.

Zostaw komentarz