Jak rozpoznać, czy firma serwisowa oferuje oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek?

Jak rozpoznać, czy firma serwisowa oferuje oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek?

Wiele osób zastanawia się, jak rozpoznać czy firma serwisowa oferuje oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w treści poniższego artykułu. Dzięki temu dowiesz się, czy Twój sprzęt posiada oryginalne produkty konkretnych marek.

Wymiana materiałów eksploatacyjnych to nieodłączny element towarzyszący obsłudze urządzeń kserograficznych i drukujących. Ważne jest, aby firma, która zajmuje się świadczeniem tego typu usług, oferowała wyłącznie oryginalne materiały eksploatacyjne. Posiadając urządzenia renomowanych marek warto zadbać o to, aby poszczególne części zamienne czy też materiały eksploatacyjne były sygnowane nazwą producenta, od którego zakupiony został konkretny model sprzętu drukującego czy wielofunkcyjnego. Każdy klient, który zamawia usługi w postaci wymiany materiałów eksploatacyjnych w drukarkach, może przekonać się czy dany produkt jest oryginalny. W tym celu należy poszukać hologramu na opakowaniu. Każdy oryginalny materiał eksploatacyjny do drukarki posiada także unikalny identyfikator oraz kod weryfikacyjny. Są to niezwykle popularne w użyciu symbole, służące do uwierzytelnienia tego, czy dany wyrób pochodzi od oryginalnego producenta.

Jak rozpoznać, czy firma serwisowa oferuje oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarek w firmie?

 Dysponując kodem weryfikacyjnym oraz identyfikatorem można sprawdzić oryginalność konkretnego produktu w formie online. Wystarczy zalogować się na stronie producenta wybranego materiału eksploatacyjnego i postępować zgodnie z zamieszczoną tam instrukcją. Dzięki temu, można w kilka minut ocenić, czy firma oferująca materiały eksploatacyjne do drukarek posiada wyłącznie oryginalne wyroby czy też posługuje się zamiennikami. Dokładna weryfikacja oryginalności materiałów eksploatacyjnych ma niebagatelne znaczenie dla właścicieli urządzeń drukujących, którym zależy na posiadaniu wyłącznie markowych części zamiennych. Wiadomym jest, iż oryginalne materiały eksploatacyjne do drukarki różnią się cenowo od zamienników. Dlatego też, aby nie przepłacać, warto jest sprawdzić czy dostarczony przez serwisanta produkt jest zgodny z tym, co ma w swojej ofercie firma producencka. Ośmiocyfrowy unikalny identyfikator, znajdujący się na holograficznej nalepce produktu, powinien widnieć się na przedniej części pudełka z materiałami eksploatacyjnymi. Jeśli dostarczony do firmy materiał nie posiada tego typu oznakowania, a także unikalnego identyfikatora, oznacza to, że jest to zamiennik. W przypadku korzystania z firm serwisowych, oferujących części zamienne i materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących, należy prosić, aby były one dostarczone w oryginalnych opakowaniach. Dzięki temu, zamawiający klient może z łatwością sprawdzić, czy zakupiony przez niego wyrób jest zgodny z jego oczekiwaniami.

Sprawdzenie oryginalności materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących ma niebagatelne znaczenie, gdyż zakup tego typu produktów wiąże się niejednokrotnie ze sporym wydatkiem. Warto jest sprawdzić na wstępie, czy firma oferująca takie produkty, korzysta wyłącznie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych czy też posługuje się zamiennikami.