Rzetelna kalibracja ploterów

Rzetelna kalibracja ploterów

Każde przedsiębiorstwo, a szczególnie biuro inżynieryjne, korzysta z usługi, którą jest rzetelna kalibracja ploterów. Jest to niezbędne działanie, które pozwala zadbać o sprawne działanie tego typu urządzeń.

Plotery wykorzystywane są w wielu przedsiębiorstwach, szczególnie tych o profilu projektowym. Dobrej jakości ploter znacznie ułatwia pracę każdego architekta czy inżyniera projektowego. Jest to urządzenie zaawansowane, które zapewnia doskonałą jakość druku. Wymaga ono jednak specjalistycznych przeglądów, głównie dlatego, że często może działać nieprawidłowo, co przekłada się na jakość jego funkcjonowania. Najgorszą z możliwych opcji, jaka może zdarzyć się w przypadku posiadanego plotera, jest ingerencja w tego typu urządzenie osób nieposiadających wiedzy o zasadach działania tego typu sprzętu. Wszelkiego rodzaju samodzielne próby manipulowania przy ploterach, kończą się tym, że urządzenie to przestaje spełniać swoją podstawową funkcję i zaczyna tworzyć wydruki w bardzo słabej jakości. Jeśli właścicielom biur projektowych zależy na posiadaniu odpowiednio ustawionego plotera, powinni oni korzystać regularnie ze wsparcia technicznego firmy specjalizującej się w jego naprawie oraz kalibracji. Warto pamiętać, że dobrze ustawiony ploter nie tworzy pustych wierszy wydruków, zarówno w poziomie, jak i w kierunku pionowym.

Rzetelna kalibracja ploterów – dlaczego jest tak ważna?

Nieostrożne posługiwanie się ploterem, a także zmiana jego parametrów technicznych jest jedną z najczęstszych przyczyn korzystania z usług serwisów zajmujących się takimi usługami, jak między innymi kalibracja obrazu plotera. Działanie to, nazywane jest inaczej wzorcowaniem. Polega ono na prawidłowym ustawieniu osi X oraz Y, tak, aby osiągnąć wzorcowy wydruk. Kalibracja plotera polega także na ustawieniu kartridży drukujących oraz cylindra transferowego. W przypadku ploterów starszego typu wzorcowanie odbywa się po każdej wymianie kartridży. Niezależnie od modelu posiadanego, warto jest korzystać z usług wyspecjalizowanego serwisu, który oferuje rzetelne wzorcowanie ploterów. Każdy właściciel biura projektowego, architektonicznego czy inżynieryjnego ma obowiązek przeprowadzić kalibrację posiadanych ploterów po wymianie któregokolwiek z materiałów eksploatacyjnych tego urządzenia. Działanie to powinno nastąpić bez względu na to, czy w trakcie usług serwisowych miała miejsce jedynie wymiana paska napędowego w ploterze lub też zmiana rolki transferowej. Nie należy bagatelizować znaczenia kalibracji plotera, gdyż w niedalekiej przyszłości może okazać się, iż urządzenie nie spełnia swojej pierwotnej funkcji i pracuje w sposób nieprawidłowy, dostarczając kiepskiej jakości wydruków, pełnych pustych wierszy, zarówno w poziomie jak i w kierunku pionowym.

 Kalibracja plotera pomaga uzyskać doskonałej jakości wydruk. Tego typu działanie przeprowadza się dla dowolnego wariantu papieru. Odpowiednie wzorcowanie plotera przekłada się na jakość zadruku, która w przypadku biur inżynieryjnych czy pracy architekta ma niebagatelne znaczenie.

Zostaw komentarz