Jakie zalety ma kserokopiarka ?

Jakie zalety ma kserokopiarka ?

Jeśli zastanawiasz się, jakie zalety ma kserokopiarka, to powinieneś koniecznie zapoznać się z treścią poniższego artykułu. Dowiesz się z niego, w jakiej branży niezbędne jest posiadanie urządzeń kserograficznych i dlaczego ten sprzęt jest ekonomiczny w użytkowaniu. 

Kserokopiarka (znana również jako kopiarka) to maszyna, która szybko i tanio wykonuje kopie dokumentów i innych obrazów wizualnych, na papierze lub folii z tworzywa sztucznego. W 1949 roku Xerox Corporation wprowadziła pierwszą kserokopiarkę o nazwie Model A. Dzięki temu, nazwa „Xerox" stała się znakiem towarowym. Słowo „Xerox" pojawiło się w niektórych słownikach, jako synonim kserokopii. Przed okresem powszechnego korzystania z kserokopiarek, używano kopii fotograficznych, produkowanych przez maszyny, takie jak Verifax firmy Kodak. Główną wadą technologii kopiowania pre-xerograficznego były wysokie koszty dostaw papieru. Kserokopiarki zostały wprowadzone na rynek przez markę Xerox w 1959 roku i stopniowo zastępowały maszyny do pisania czy inne, mniej funkcjonalne urządzenia, służące do powielania treści pisanej, m.in. kalkownice. Większość nowoczesnych kserokopiarek wykorzystuje technologię zwaną kserografią. Jest to proces, w którym wykorzystuje się ładunki elektrostatyczne na światłoczułym fotoreceptorze, aby najpierw przyciągnąć, a następnie przenieść w postaci obrazu, cząstki tonera (proszek) na papier. Proces ten jest w aktualnym czasie najbardziej popularną formą kopiowania treści i obrazów.

Jakie zalety ma kserokopiarka i dlaczego warto posiadać ja w swoim biurze?

Kserokopiarki mogą również korzystać z innych technologii, jednakże wersja z przeniesieniem tonera na papier jest standardem w powielaniu dokumentów, wykorzystywanym w prawie każdym biurze. Kserokopiarka jest używana w niemal wszystkich sektorach przemysłu, biznesu, edukacji i administracji rządowej. Do tej pory nie wynaleziono urządzenia, które zastąpiłoby ten sprzęt do powielania treści i obrazów.  W latach 80-tych zaczęto produkcję kserokopiarek wysokiej klasy, które stały się z czasem połączeniem kilku dodatkowych urządzeń, m.in. faksu czy skanera, podłączonych do sieci komputerowej. Maszyny niższej klasy mogą kopiować i drukować, zarówno w czerni, jak i w kolorze, choć wymagają obsługi manualnej. Kserokopiarki bardziej nowoczesne mogą być obsługiwane zdalnie, a ich uruchomienie i restart odbywa się przy pomocy sygnału z Wi- FI. Bardziej zaawansowane urządzenia tego typu zdominowały rynek i stały się powszechnym wyposażeniem w biurach. Dobrej jakości, monochromatyczne kserokopiarki są w stanie skopiować dowolnej wielkości tekst, zarówno w rozmiarze oryginalnym 1:1, jak i pomniejszonym czy powiększonym, nawet o 400%. Wprowadzony do powielania dokument jest początkowo skanowany. W ten sposób urządzenie otrzymuje informację, która służy do stworzenia kserokopii. Urządzenia, którymi są kserokopiarki są w stanie pracować w trybie ciągłym nawet przez 12 godzin dziennie. 

kserokopiarki, to urządzenie, które potrafi szybko i skutecznie powielić wybrany dokument. Jest ona niezbędna w pracy biurowej i przydaje się w każdym sektorze przemysłu, handlu czy innej działalności gospodarczej.