Najlepsze kserokopiarki w 2022 roku

Najlepsze kserokopiarki w 2022 roku

Umieszczony poniżej ranking kserokopiarek podpowie Ci, które z dostępnych na rynku urządzeń nadają się do użytku w biurze i domu. Opisane sprzęty są chętnie kupowane przez konsumentów, głównie z uwagi na łatwą obsługę oraz szybkość działania.

Konica Minolta Bizhub C220

 

Kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C220 to doskonała propozycja do małych i średnich biur. Sprzęt kopiuje dokumenty A4 z prędkością do 22 str./min (w zależności od kolorystyki), a dokumenty A3 – do 17 str./min. Maksymalna rozdzielczość kopii to: 600 dpi x 600 dpi.

To urządzenie wolnostojące, w jego podstawie znajdują się kółka. Możemy więc bez przeszkód przesuwać produkt, jeżeli nam przeszkadza. Kserokopiarka jest wyposażona m.in. w kartę sieciową, duplex (automatyczne drukowanie dwustronne) oraz 2 kasety na papier. Sprzęt drukuje dokumenty w rozdzielczości: 1800 dpi x 600 dpi. Wymiary modelu to: szerokość – 64,3 cm, głębokość – 84,2 cm oraz wysokość – 77 cm.

Konsumenci, którzy wydają opinie o kserokopiarkach marki Konica Minolta uważają, że są to niezawodne sprzęty. Urządzenie Bizhub C220 nie pracuje zbyt głośno, dlatego nie powinno zakłócać spokoju pracowników biura. Co ważne, z jego obsługą poradzą sobie nawet niedoświadczone osoby.

Xerox MFP WorkCentre

 

Xerox MFP WorkCentre to monochromatyczny sprzęt, pozwalający na drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów do formatu A4. Produkt można użytkować w domu. Wymiary urządzenia to: szerokość – 40,1 cm, głębokość – 36,3 cm i wysokość – 36,5 cm. Miesięczne obciążenie kserokopiarki to 30 000 stron, a generowany przez nią poziom hałasu nie przekracza 53 dB.

Sprzęt drukuje dokumenty w rozdzielczości: 600 dpi x 600 dpi, z prędkością do 26 str./min. Czas nagrzewania urządzenia po wyjściu z trybu oszczędzania energii to maksymalnie 14 sekund. Produkt ma funkcję wysyłania i odbierania faksów, a do tego wyposażono go w moduł Wi-Fi – pozwalający na bezprzewodową łączność z Internetem i połączonymi z daną siecią z smartfonami, tabletami itp.

Model Xerox MFP WorkCentre jest chwalony przez konsumentów za kompaktowe wymiary. Sprzęt ma podajnik mieszczący 250 arkuszy, więc nie trzeba go za często uzupełniać, co jest dużym udogodnieniem. Ponadto produkt ma funkcję oszczędzania tonera, dlatego możemy bez przeszkód drukować dokumenty tak często, jak jest to konieczne.

Ricoh SP 220SNW

 

Urządzenie Ricoh SP 220SNW to laserowy model monochromatyczny, który do druku wykorzystuje technologię laserową. Sprzęt ma podajnik papieru na 150 arkuszy i odbiornik na 50 arkuszy. Produkt pozwala na skanowanie, kopiowanie i drukowanie dokumentów formatu A4. Wbudowany wyświetlacz ułatwia obsługę kserokopiarki i szybki wybór właściwych parametrów pracy.

Sprzęt ma wymiary: szerokość – 40,2 cm, głębokość – 36 cm oraz wysokość – 29,4 cm. Model jest na tyle kompaktowy, że można go ustawić nawet w niewielkim pomieszczeniu. Ta dobra i tania kserokopiarka umożliwia drukowanie dokumentów bezpośrednio z urządzeń mobilnych. Produkt wyposażono w moduł Wi-Fi i funkcję NFC, jego prędkość wydruku dokumentów wynosi do 23 str./min (maksymalne miesięczne obciążenie to 20 000 stron).

Po zapoznaniu się z opiniami na temat przedstawionego modelu można wywnioskować, że do jego największych zalet zalicza się: funkcjonalność, cichą pracę oraz szybkie uruchamianie. Konsumenci docenili też to, że kserokopiarka jest kompatybilna z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, a wszystkie sterowniki instalują się automatycznie.

Sharp AR-6020

 

Monochromatyczna kserokopiarka Sharp AR-6020 daje nam możliwość drukowania dokumentów z prędkością do 23 str./min (maksymalny format to A3). Sprzęt został wyposażony w kolorowy skaner. Wymiary modelu to: 59,9 cm x 61,2 cm x 51,1 cm. Produkt waży 27,9 kg.

Urządzenie ma certyfikat Energy Star, co oznacza, że nie pobiera zbyt dużo prądu. Kserokopiarka może skanować dokumenty do pamięci USB, do FTP lub na pulpit. Rozdzielczość drukowanych przez model dokumentów wynosi: 600 dpi x 600 dpi. Sprzęt jest kompatybilny z systemem operacyjnym Windows i Mac OS X. Podajnik papieru mieszczący 350 arkuszy nie wymaga częstego uzupełniania, co wpływa na wygodę użytkowania, podobnie jak możliwość wydruku bezpośrednio z telefonu (bez użycia kabla).

Konsumenci uważają, że kserokopiarka działa niezawodnie i szybko. Czas przechodzenia w tryb gotowości z trybu uśpienia nie jest zbyt długi, w efekcie czego możemy szybko skopiować lub wydrukować potrzebne dokumenty. Urządzenie prezentuje się elegancko i pasuje do każdego biura.

HP Laserjet Enterprise MFB M830Z

 

Produkt HP Laserjet Enterprise MFB M830Z pozwala na laserowe drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów monochromatycznych. Sprzęt ma dotykowy ekran, dlatego bez wątpienia poradzimy sobie z jego obsługą. Co więcej, urządzenie wyposażono w wysuwaną klawiaturę umożliwiają szybkie wprowadzanie danych.

Prędkość druku modelu to 56 str./min, a prędkość skanowania – 70 str./min. Kserokopiarka może łączyć się z Internetem bezprzewodowo przez Wi-Fi lub przewodowo, przy użyciu kabla. Miesięczne obciążenie sprzętu to 300 000 stron, dlatego jest to świetny wybór do dużego biura. Urządzenie ma funkcję drukowania dwustronnego oraz skanowania do poczty elektronicznej.

Atutem kserokopiarki jest niezawodne działanie. Prezentowany model jest przystosowany do intensywnej pracy. Wielu konsumentów podkreśla, że mimo stosunkowo dużych wymiarów (165 cm x 71,5 cm x 110 cm) produkt nie ogranicza wolnej przestrzeni w pomieszczeniu.

Przewodnik zakupowy – Jaką kserokopiarkę kupić?

 

Kserokopiarka to jedno z najważniejszych urządzeń, jakie powinno znaleźć się w każdym biurze. Z pomocą sprzętu możemy szybko skopiować, zeskanować i wydrukować dokumenty, a często również wysłać je faksem. Chcemy pomóc Ci w doborze odpowiedniego modelu, dlatego przygotowaliśmy artykuł pełen cennych informacji. Pierwsza część to przewodnik zakupowy o tym, jaką kserokopiarkę wybrać. Zachęcamy do lektury.

Wymiary

Wielofunkcyjne urządzenia biurowe mogą znacząco różnić się całkowitymi wymiarami. Zanim zaczniemy szukać konkretnego sprzętu, zastanówmy się, gdzie chcemy go ustawić. Kserokopiarki wolnostojące zwykle są stosunkowo szerokie, a ich wysokość przekracza 70 cm. Z tego powodu w niewielkim pomieszczeniu trudno znaleźć dla nich odpowiednie miejsce. Jeżeli ma to być urządzenie do użytku w domu, polecamy kompaktowy model przeznaczony do ustawienia na biurku. Wtedy z pewnością nikt z domowników nie będzie narzekać na ograniczenie wolnej przestrzeni.

 

Format papieru

W podjęciu decyzji, jaka kserokopiarka jest najlepsza, pomoże nam też określenie formatu papieru, jaki najczęściej używamy. Umowy czy oficjalną korespondencję firmową zwykle przygotowuje się na arkuszach A4, niemniej jednak czasami może pojawić się konieczność wydrukowania czy zeskanowania dokumentów większych, np. w formacie A3. Warto więc być przygotowanym na każdą okoliczność i wybrać funkcjonalny sprzęt, który ułatwi nam pracę.

 

Monochromatyczna czy kolorowa?

Kserokopiarki dzielimy na monochromatyczne i kolorowe. Te pierwsze pozwalają na przygotowanie wyłącznie czarno-białych dokumentów, co w zupełności wystarcza w biurach, gdzie nie ma potrzeby drukowania np. zdjęć. Kolorowe urządzenia dla niektórych osób są bardziej praktyczne, ale są również nieco droższe.

 

Drukowanie

Jak już wspomnieliśmy, kserokopiarka pozwala m.in. na drukowanie. Jeżeli zależy nam głównie na tym, aby dokumenty były dobrej jakości, wybierzmy sprzęt laserowy. Uważa się, że tego typu urządzenia są mniej awaryjne i tańsze w eksploatacji, ale miejmy na uwadze, że wśród nich większość stanowią kserokopiarki monochromatyczne. Modele drukujące z wykorzystaniem techniki atramentowej są co prawda tańsze, ale niezbyt dobrze sprawdzają się w dużych biurach. Jest to więc świetna propozycja przede wszystkim do domu.

W kwestii drukowania ważne są nie tylko zastosowane technologie, ale i prędkość pracy urządzenia. Jeśli nie chcemy zbyt długo czekać na gotowe dokumenty, kupmy kserokopiarkę, której prędkość drukowania wynosi ponad 20 str./min. Taki sprzęt z pewnością usprawni naszą pracę.

 

Skanowanie

Zeskanowane dokumenty nie zawsze są odpowiednio wyraźne i czytelne. Zależy to od jakości skanera. Znajdźmy więc urządzenie, które pod tym względem działa niezawodnie i szybko. Zalecana rozdzielczość skanowanych arkuszy powinna wynosić minimum 600 dpi x 600 dpi, a im więcej, tym lepiej.

 

Miesięczne obciążenie

Intensywna eksploatacja nie powinna negatywnie wpłynąć na nasz sprzęt, pod warunkiem, że wybierzemy przystosowany do częstej pracy model. W tym pomoże nam sprawdzenie miesięcznego obciążenia kserokopiarki. Może to być np. 1000 stron, 10 000 stron, a niekiedy nawet ponad 100 000 stron. Wszystko zależy od tego, jakie urządzenie wybierzemy.

 

Komunikacja

Nowoczesne kserokopiarki mogą łączyć się z Internetem przez kabel Ethernet lub bezprzewodowo, za sprawą modułu Wi-Fi. Drugie rozwiązanie jest obecnie bardziej popularne, ponieważ nie musimy podłączać do urządzenia dodatkowych przewodów, a poza tym zyskujemy szybki dostęp do sieci firmowej. Co więcej, moduł Wi-Fi pozwala na komunikację kserokopiarki z urządzeniami mobilnymi i bezpośrednie drukowanie przechowywanych na nich plików. Coraz częściej sprzęty biurowe wyposażone są też w funkcję NFC, umożliwiająca szybką wymianę danych pomiędzy nimi a innymi urządzeniami.

Łatwa obsługa

Osoby, które do tej pory nie miały styczności z kserokopiarkami, nierzadko obawiają się, że nie poradzą sobie z obsługą nowego urządzenia biurowego. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się nam wydawać. Wybór właściwych parametrów kopiowania, drukowania czy skanowania z pewnością nie sprawi nam kłopotu, jeśli sprzęt będzie miał duży wyświetlacz dotykowy (ewentualnie z dobrze opisanymi przyciskami). Czasami urządzenie ma też specjalną klawiaturę pozwalającą na szybkie wprowadzanie danych.

 

Udogodnienia

Wśród udogodnień, w jakie jest wyposażona najlepsza kserokopiarka, zwykle wymienia się m.in. duży podajnik na papier. Powinien on pomieścić minimum kilkadziesiąt arkuszy, w efekcie czego nie musimy codziennie uzupełniać zapasu kartek, aby ich nie zabrakło. Dobrze, jeśli urządzenie będzie miało także faks (najlepiej kolorowy), umożliwiający szybkie wysyłanie i odbieranie dokumentów. Choć przeważnie możemy przesłać zeskanowane pliki bezpośrednio na pocztę elektroniczną, komunikacja faksowa nadal jest chętnie wykorzystywana przez firmy.

Na komfort użytkowania kserokopiarki wpływ mają także takie kwestie jak: kompatybilność z danym systemem operacyjnym, duplex (automatyczny druk dwustronny) oraz cicha praca.

 

Kserokopiarki w dobrych cenach

Za urządzenie o niewielkich gabarytach, które można ustawić na biurku, zapłacimy do 800 zł. Modele wolnostojące, idealne do większych biur, kosztują ponad 1000 zł. Są to jednak na tyle funkcjonalne kserokopiarki, że z pewnością nie zepsują się za szybko i znacząco ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków pracownikom firmy.

Zostaw komentarz